راکاس

Ruckus

شرکت  Ruckus در سال 2004 در  ایالت کالیفرنیا تأسیس شد. این شرکت با تجربه حضور بیش از 10 سال در بازار شبکه های بی سیم توانسته است بیش از 6000 شرکت بزرگ در 54 کشور دنیا را در زمره مشتریان خود جای دهد.

تمرکز این شرکت بر شبکه های بی سیم Wi-Fiدر ابعاد Enterprise معطوف بوده وتوانسته با تکنولوژی ابتکاری و انحصاری Beam Forming شبکه های   Wi-Fi داخلی و خارجی  را وارد نسل جدیدی از کارایی و بازاردهی نماید.

 

این تکنولوژی ابداعی موجب شده که امکان اجرای شبکه های بی سیم با خصوصیات زیر برای کاربران مهیا شود:

  • ایجاد شبکه های بی سیم بدون محدودیت کاربر حتی تا 50000 نود
  • شبکه های wirelessبا خصوصیات مدیریتی شبکه های wired
  • مدیریت کلیه کاربران و دستگاه های فعال در شبکه های بی سیم سازمانی به صورت کاملا متمرکز و از یک مکان
  • تبدیل شبکه های بی سیم جزیره ای در محیط های وسیع به شبکه ای یکپارچه

 

بر مبنای بررسی مستقل صورت گرفته ، Ruckus در حوزه شبکه های بی سیم Enterprise توانسته گوی سبقت را از رقبای صاحب نامی چون Cisco و Meru برباید .به عنوان نمونه بر مبنای ارزیابی Gartner  سال 2011 ، شرکت Ruckus توانسته در دنیا  ،در حوزه شبکه های بی سیم Enterprise در بین سایر رقبا از جمله Cisco حائز بالاترین رتبه گردیده است .

تکنولوژی متمایز به کار رفته در تجهیزات   Ruckus Networks موجب شده تا شبکه های پیاده سازی شده با تجهیزات این برند در دنیا بتواند پاسخ گوی طیف وسیعی از نیاز های شبکه های سازمانی باشند.در حال حاضر با تجهیزات Ruckus در سازمان های گوناگونی در نقاط مختلف جهان از جمله موارد ذیل مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنولوژهای اختصاصی در شبکه بی سیم سازمانی  (هوشمند )

تجهیزات وایرلس داخلی و محیط زیست :

سطح ایمنی تجهیزات به کار گرفته شده در شبکه های بی سیم همواره یکی از مسائل مورد توجه کاربران این شبکه ها بوده است چراکه این نگرانی به حق همواره وجود دارد که امواج منتشر شده در محدوده تحت پوشش شبکه چه تاثیری روی بدن کاربران حاضر در این شبکه ها خواهد گذاشت. کاربران شبکه های بی سیم پیاده سازی شده با تجهیزات Ruckus نیز از این قاعده مستثنی نیستند به همین دلیل در ادامه تلاش داریم این دغدغه کاربران را در ارتباط با تجهیزاتRuckus بررسی نماییم.

شاخص بررسی:

همانند هر بررسی علمی دیگر لازم است در ابتدای این گزارش، شاخص اصلی بررسی را معرفی نماییم. ما در این گزارش صرفاً از منابع مستقلی بهره می گیریم که هیچ وابستگی به شرکتی خاص نداشته و همگی در طیف نهادهای حاکمیتی در دنیا قرار داشته باشند. در مناطق مختلف دنیا سازمان های متفاوتی متولی نظارت و تنظیم مقررات حاکم بر عرضه تجهیزات ارتباطات بی سیم در بازار هستند که به عنوان نمونه در کشورمان سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی به عنوان یک نهاد حاکمیتی عهده دار این وظیفه می باشد.

یکی از معتبرترین سازمان های نظارتی در دنیا در حوزه نظارت بر تجهیزات ارتباطات بی سیم FCC   (Federal Communication Commission) می باشد که زیر نظر مستقیم دولت ایالات متحده آمریکا در بالاترین سطح حاکمیتی کار می کند و متولی تنظیم مقررات مربوط به تولید و عرضه تجهیزات ارتباطات رادیویی در 50 ایالت کشور آمریکا است. مدیریت کلان این رگولاتوری توسط 5 نفر انجام می گیرد که همه آنها به صورت مستقیم توسط رئیس جمهور برای مدت 5 سال انتخاب می گردتد به همین دلیل نمی توان به این نهاد هیچ گونه اتهامی در ارتباط با وابستگی آن به یک شرکت خصوصی و یا نادیده گرفتن نکات مربوط به سلامت عموم مردم را وارد نمود. اعتبار علمی این نهاد در سطحی است که قوانین آن به عنوان شاخص و ملاک بسیاری از بررسی های آکادمیک در حوزه بررسی سلامت تجهیزات ارتباطی در حال حاضر در دنیا قرار می گیرد.

 قوانین FCC و تجهیزات Wi-Fi:

تجهیزات مربوط به پیاده سازی شبکه های Wi-Fi یکی از گروه های تجهیزات ارتباطی بی سیم هستند که FCC در ارتباط با آنها قوانین لازم را بر مبنای بررسی های علمی لازم وضع نموده است. از آنجایی که تجهیزات Ruckus در گروه تجهیزات Wi-Fi با قابلیت کار در بازه های فرکانسی 2400 – 2483 MHz و               5725  – 5850 MHzبا مدولاسیون دیجیتال قرار می گیرند ما باید قوانین مربوط به این گروه از تجهیزات را بررسی نماییم.

کتاب بخش 47 قوانین FCC در بند 15، ماده 247، ردیف 3 اشاره مستقیم به قوانین مربوط به تجهیزات Wi-Fi فوق الذکر دارد.(1)در تصویر این قانون که در ادامه آمده است ملاحظه می شود که سطح توان خروجی مجاز برای تجهیزات Wi-Fi در بازه های فرکانسی 2400 – 2483 MHz و 5725 – 5850 MHz با مدولاسیون دیجیتال که سلامت کاربران و افرادی که مجاورت این تجهیزات قرار می گیرند را تضمین می نماید، کمتر از 1 وات اعلام گردیده است.