پراکسیم

Proxim

شرکت پراکسیم در تاریخ 27 july 2005 فعالیت خود را به صورت رسمی به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه تجهیزات شبکه های بی سیم  باند آزاد ، وای فای  و همچنین شبکه های پهنای باند آغاز کرد .

در سال 2010 سهام شرکت پراکسیم 195,000 سهم بوده است که حداکثر 10 درصد آن در اختیار مدیران شرکت می باشد و الباقی به صورت آزادانه در حال خرید و فروش است .

شرکت پراکسیم در زمینه تجهیزات رادیویی در 5 حوزه فعالیت دارد :

               1 – تجهیزات رادیوئی Point to MultiPoint

               2 – تجهیزات رادیویی Point to Point  باند آزاد

               3 – تجهیزات رادیوئی پهنای باند (  licensed )

               4 – تجهیزات پوشش WIFI  ( standalone )

               5 – تجهیزات پوشش WIFI (  Controller Base )

شرکت پراکسیم به منظور ارتقاء سطح پوشش و همچنین ارائه پهنای باند بالا و مطمئن از 4 تکنولوژه به شرح زیر بهره می برد :

1 – Proxim Smartconnect

شرکت پراکسیم به منظور حذف تداخلات فرکانسی در ارتباطات یک نقطه به چند نقطه از تکنولوژی proxim smartconnect بهره می برد . در این تکنولوژی ارتباط مستقیم با هر کلاینت در کسری از ثانیه میباشد که باعث افزایش نرخ انتقال و پایداری ارتباطات می شود.

2 –  Proxim clearConnect

شرکت پراکسیم به منظور برقراری ارتباطات پایدار و همچنین با نرخ بالای تبادل دیتا امکانات و ویؤگی های مختلفی را در کنار هم به تجهیزات رادیویی خود اضافه کرده است که بخشی از این تکنولوژی ها به شرح زیر اعلامی می شود:

1 – انتخاب اتوماتیک کانال

2 – بهینه سازی پویای نرخ انتقال

3 – انتخاب پویای کانال

4 – عرض کانال 1MHz

5 – انتخاب اتوماتیک پاور خروجی

6 – ….

3 – WORP

تکنولوژی Worp Sync  بر اساس TDMA طراحی شده است و برای استفاده در پروژه هایی میباشد که تجهیزات سایت باعث ایجاد تداخلات فرکانس بر روی لینک های رادیویی سازمان شده است.

به منظور از بین بردن این تداخلات لینک های رادیویی یک سایت با لینک های رادیویی سایت دیگر با استفاده از سیگنال های GPS سینک شده و زمان ارسال و دریافت اطلاعات همسان سازی می شود ، که این امر موجب ازبین رفتن تداخلات فرکانسی لینک های رادیویی یک سایت می شود.

4 – Proxim Fastconnect

کاربران اینترنت Wifi انتظار دارند که در تمامی زمانها و در تمامی نقاط حتی زمانی که در قطار و یا اتوبوس و غیره و در حال حرکت هستند به اینترنت دسترسی داشته باشند .

شرکت پراکسیم به منظور اجرای پروژه هایی که نیاز به  روش ارتباطات رومینگ سریع دارد ، تکنولوژی Fastconnect  را عرضه کرده است . این تکنولوژی نیازمند پردازش سریع بررسی کلاینت می باشد