یک شبکه قطار شهری بطول ۲۲٫۴ کیلومتر شامل ۳۷ ایستگاه و ۱۱ ایستگاه فرعی الکتریکی نقاط شرقی و غربی یک شهر در آفریقای شمالی را به هم مرتبط می‌سازد. این شبکه ریلی از ارتباطات مختلفی در اتاق کنترل و با استفاده تعداد زیادی زیر سیستم متمرکز استفاده می‌کند. این ارتباطات شامل شبکه TETRA، دوربینهای IP سیستمهای فراخوانی عمومی است. هر ایستگاه به ۷ یا ۸ دوربین IP مجهز است که تصاویر را به یک NVR و از آنجا به مرکز کنترل منتقل می‌کنند. به منظور نظارت بی‌وقفه و همچنین ارتباطات پایدار روی این شبکه، زیرساخت مورد استفاده باید عملکردی با دسترسی بالا داشته باشد.

نیازهای سامانه

  • بیش از ۲۵۰ دوربین IP فعال و مرتبط از طریق VLAN
  • شبکه مولتی سرویس که در لایه ۲ ارتباط ایستگاهها و در لایه ۳ ارتباط با مرکز کنترل را برقرار می‌کند.
  • افزونگی ارتباطی در شبکه با زمان بازیابی حداکثر ۳۰۰ میلی ثانیه در شبکه لایه ۳
  • پروتکل افزونگی که از استریمهای Unicast و Multicat بطور همزمان پشتیبانی کند

چرا موگزا

  • فناوری V-ON انتقال بی وقفه داده‌ها را باپشتیبانی از زمان بازیابی ارتباط کمتر ۵۰ میلی ثانیه در شبکه لایه ۲ و کمتر از ۳۰۰ میلی ثانیه برای شبکه لایه ۳ را تضمین می‌کند.
  • امکان تنظیم آسان برای عملکردهای بهینه شده Multicast وجود دارد.
  • مجموعه مدیریت شبکه صنعتی MXStudio  برای نصب تا بهره‌برداری، نگهداری و عیب یابی در اختیار قرار می‌گیرد.
  • تجهیزات در سطح صنعتی طراحی و تولید شده‌اند و تا ۵ سال دارای ضمانت هستند.

دیاگرام سامانه

دیاگرام شبکه نظارت تصویری راه آهن شهری

راهکار موگزا

آنگونه که گفته شد برای پروژه قطار شهری که لازم است تا سرویسهای مختلفی برروی بستر ارتباط آن قرار گیرد عدم وقفه و اطمینان از دسترسی بالا یک الزام حیاتی است. راهکارهای موگزا بدلیل بهره‌گیری از فناوری موفق V-ON که زمان بازیابی میلی ثانیه‌ای را در اختیار می‌گذارد انتخاب مناسبی برای اطمینان از عدم وقوع وقفه در نظارت تصویری در این پروژه هستند.

شبکه‌های مبتنی بر IP تجاری متداول قادر به در اختیار گذاشتن چنین زمان بازیابی در شبکه لایه ۳ نیستند. از طرف دیگر فناوری V–ON بهینه‌سازی مسیریابی Unicast و Multicast را با پروتکلهای افزونگی بازگشتی (Resilient) ترکیب می‌کند. روشهای Turbo-Ring و Turbo-Chain تضمین کننده براقراری همیشگی و بون وقفه انتقال تصاویر در شبکه لایه ۳ هستند. شبکه‌های متشکل از سویچهای اترنتی که از فناوری V-ON پشتیبانی می‌کنن قادرند تا بالاترین درجه اطمینان از برقراری ارتباط و عدم وقوع وقفه در ارسال داده، صوت و تصویر را در شبکه لایه ۲ و ۳ در اختیار بگذارند.

سویچهای مجهز به فناوری V-ON موگزا امکان ایجاد یک شبکه زیرساخت با زمان بازیابی کمتر از ۳۰۰ میلی ثانیه را برای هر دو نوع استریم Unicast و Multicast در شبکه لایه ۲ و ۳ فراهم می‌سازند.

جزییات شبکه‌ای که با کمک تجهیزات موگزا ایجاد شد عبارت است از یک شبکه گیگابیتی دوتایی(Dual) شامل دوChain(شبکه اصلی و افزونه) و یک ستون فقرات ۱ گیگابیتی و ۱۰ گیگابیتی روی مدیای فیبر برای شبکه OCC(مرکز عملیات کنترل). این طراحی انتقال قابل اطمینان Multicast را برروی VLANهای چندگانه تضمین می‌کند.

علاوه بر این موگزا یک سامانه جامع مدیریت شبکه بنام MXStudio را دراختیار می‌گذارد که می‌تواند عملیات پیکربندی، بهره‌برداری و نگهداری را به سهولت فراهم کند.

با بهره‌گیری از سویچهای صنعتی موگزا با MTBF بالا و نرخ پایین نیاز به تعمیر و همچنین فناوری نوین V-ON کاربران از یک شبکه با ضریب اطمینان بالا و پایدار برخوردار می‌شوند.